rg
Umów wizytę

Lifting i modelowanie brwi

Wraz z wiekiem dochodzi do zmian strukturalnych skóry i tkanki podskórnej okolicy brwi oraz powiek prowadząc do ich
opadnięcia. Będąca wynikiem próby kompensacji tego stanu nadaktywność mięśnia czołowego prowadzi do powstania
zmarszczek okolicy czołowej, dodatkowo nadając twarzy nieestetyczny wygląd. Przeciwdziałać temu może lifting brwi.

najczęściej zadawane pytania

Celem tego rodzaju zabiegu jest uniesienie opadniętych brwi i „wygładzenie czoła” poprzez likwidację nieatrakcyjnych bruzd i zmarszczek. Dodatkowo, pozwala on odmłodzić wygląd powiek górnych, unosząc i napinając ich skórę. W większości przypadków wykonanie samego zabiegu plastyki powiek nie pozwala na uzyskanie bardzo dobrego wyniku estetycznego w obrębie górnego piętra twarzy.

Istnieje wiele metod liftingu brwi i czoła. Lifting może być wykonany:
– metodą klasyczną z rozległym nacięciem skóry ukrytym w obrębie owłosionej okolicy głowy
– metodą endoskopową przy użyciu specjalnej kamery oraz zestawu narzędzi wprowadzanych przez niewielkie nacięcia skóry
– metodą ślizgową

Ta względnie nowa metoda, przez wielu uważana za przełom w liftingu brwi, oferuje uniesienie i napięcie tkanek okolicy czoła, brwi oraz policzka z jednego lub dwóch półcentymetrowych nacięć skóry. Po odpowiednim wypreparowaniu tkanek są one unieruchamiane na 48 godzin specjalnymi szwami skórnymi. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym.

Zmiana kształtu brwi zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet, również tych w młodym wieku. Lifting brwi metodą ślizgową pozwala na bardzo precyzyjne wymodelowanie kształtu brwi. Możliwe jest uniesienie bądź obniżenie wybranego
odcinka brwi, nadając pożądany kształt. Dlatego też, jest to obecnie moja preferowana metoda operacyjna, którą szczególnie polecam pacjentkom.

W celu osiągnięcia dobrego rezultatu leczenia konieczny jest dobór odpowiedniej techniki operacyjnej. Wymaga to indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Tylko przeprowadzenie szczegółowego badania fizykalnego obejmującego całą twarz umożliwia zaplanowanie planu leczenia dopasowanego do indywidualnego przypadku klinicznego.

Lifting brwi jest często łączony z plastyką powiek górnych i dolnych a także przeszczepem tkanki tłuszczowej w okolice skroniową i powiekową. Takie kompleksowe podejście terapeutyczne pozwala na spektakularne odmłodzenie środkowego i górnego piętra twarzy.

W przypadku przeprowadzenia operacji w znieczuleniu miejscowym pacjent jest wypisywany z kliniki w dniu zabiegu. Natomiast w przypadku znieczulenia ogólnego wypis następuje następnego dnia.

Pooperacyjne dolegliwości bólowe mają niewielkie nasilenie i mogą być traktowane lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. We wczesnym okresie pooperacyjnym (1-2 tygodnie) utrzymuje się obrzęk operowanej okolicy.

Wskazane jest ograniczenie nadmiernego spędzania czasu przy komputerze, telewizorze czy książce przez pierwsze kilka dni po operacji. Powrót do aktywności zawodowej jak i sportowej możliwy jest nawet po 5-7 dniach po zabiegu lecz zaleca się by nastąpił on po ustąpieniu obrzęków operowanej okolicy.

All rights reserved © 2019 | Piotr Pietruski