rg
Umów wizytę

Liposukcja-VASER

Często nawet duża determinacja w przestrzeganiu odpowiedniej diety oraz regularne ćwiczenia nie pozwalają na pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Zabieg liposukcji stanowi rozwiązanie tego problemu, szczególnie jeśli wykonywana jest techniką VASER. Ten popularny zabieg umożliwia modelowanie sylwetki ciała poprzez likwidację niepożądanych zasobów tkanki tłuszczowej.

najczęściej zadawane pytania

Przede wszystkim liposukcja nie służy szybkiej redukcji masy ciała. Zabieg ten ma na celu wymodelowanie sylwetki ciała poprzez eliminację niepożądanych złogów tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby o BMI rzędu 20-25 kg/m2 oraz jędrnej, dobrze napiętej skórze. Wraz z wiekiem elastyczność skóry wzrasta przez co rośnie również ryzyko powstania naddatków skóry. Podczas konsultacji przeprowadzam szczegółowe badanie fizykalne które pozwala przedstawić realne oczekiwane rezultaty zabiegu.

Liposukcja zakłada rozbicie a następnie odessanie tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnych kaniul wprowadzanych do ciała
poprzez nacięcia skóry o długości kilku milimetrów. W przeciwieństwie do klasycznej metody, liposukcja VASER umożliwia precyzyjne i małoinwazyjne rozbicie tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnej kaniuli generującej fale ultradźwiękowe. Dodatkowo, ultradźwięki pobudzają skórę do obkurczenia, co pozwala na jej napięcie po zabiegu. Dlatego też technologia ta uznawana jest za najlepszą metodę liposukcji. Pozwala ona na modelowanie zarówno całej sylwetki jak i wybranych okolic takich jak brzuch i boczki, pośladki, uda, ramiona, klatka piersiowa czy podbródek.

W zależności od rozległości zabiegu, może być on wykonany w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym.

Liposukcja nie służy szybkiemu odchudzeniu się a wymodelowaniu sylwetki ciała. Dlatego też, podczas zabiegu usuwa się objętość tłuszczu w zakresie jedynie pozwalającym na uzyskanie zadowalającego wyniku estetycznego danej okolicy. U każdego pacjenta jest to kwestia indywidualna.

Liposukcja często łączona jest z innymi procedurami. Najczęściej stanowi ona uzupełnienie abdominoplastyki, operacji umożliwiającej korektę brzucha, zarówno w zakresie nadmiernej tkanki tłuszczowej jak i fałdu skórnego. Liposukcja może być również stosowana w połączeniu z plastyką bródki, liftingiem twarzy i szyi czy redukcją piersi.

Pozyskany tłuszcz można również wykorzystać w postaci przeszczepu tkanki tłuszczowej na potrzeby lipofillingu.

Po co pozbywać się całkowicie zbędnej z pozoru tkanki tłuszczowej. Pozyskaną tkankę tłuszczową można wykorzystać w formie przeszczepu do powiększenia piersi, ust czy odmłodzenia twarzy. Zabiegi te zostały omówione w innych częściach niniejszej strony.

Po zabiegu pacjent pozostaje pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. W przypadku braku stwierdzenia przeciwskazań, wypis z kliniki następuje tego samego dnia. Dolegliwości bólowe mają niewielkie nasilenie i utrzymują się przez kilka dni podczas których należy stosować zalecone leki przeciwbólowe.

Przez kilka tygodni po zabiegu w miejscu poddanym liposukcji utrzymuje się obrzęk. Przez okres od 3 do 6 tygodni konieczne jest noszenie specjalnego gorsetu/ubrania modelującego sylwetkę ciała. Wskazane jest również wykonywanie masaży.

W większości przypadków wynik liposukcji widoczny jest natychmiast po zabiegu. Pamiętać jednak należy, że z powodu utrzymującego się obrzęku pooperacyjnego oraz efektu obkurczania nadmiaru skóry, finalny rezultat uzyskuje się z reguły po 6 tygodniach. Bardzo istotne jest stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych w tym okresie.

Uzyskany rezultat liposukcji jest trwały pod warunkiem przestrzegania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz utrzymywania właściwej aktywności fizycznej.

Liposukcja jest procedurą małoinwazyjną. Dlatego też możliwy jest szybki powrót do typowej aktywności sprzed zabiegu. Z reguły powrót do typowej pracy biurowej może nastąpić już następnego dnia, jednakże zaleca się kilkudniowy odpoczynek, aż do ustąpienia dolegliwości bólowych.

Aktywność sportową typu cardio można rozpocząć już po tygodniu. Natomiast bardziej intensywne ćwiczenia, zwłaszcza z obciążeniami, powinny być wdrażane stopniowo po okresie 4-6 tygodni.

Liposukcja wymaga wykonania kilkumilimetrowych nacięć skóry. Zawsze jednak dążę do umiejscowienia ich w trudno widocznych miejscach jak bruzdy czy pępek dzięki czemu są ukryte przed wzrokiem obserwatorów.

All rights reserved © 2019 | Piotr Pietruski