rg
Umów wizytę

Powiększanie piersi – Tkanka tłuszczowa

Tkanka tłuszczowa stanowi alternatywną opcję powiększenia, wymodelowania oraz ujędrnienia piersi. Metoda ta jest szczególnie atrakcyjna dla kobiet ceniących sobie naturalność biustu. Własna tkanka tłuszczowa nie jest obarczona zapalną odpowiedzią organizmu na ciało obce – stanowi więc bezpieczny wypełniacz. Dodatkowo, zabieg lipofillingu jest nieodzownie związany z zabiegiem liposukcji, pozwalającym na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelowania sylwetki. Iniekcje tkanki tłuszczowej wraz z frakcją komórek macierzystych pozytywnie przekładają się również na samą skórę piersi, zwiększając jej sprężystość i poprawiając teksturę.

najczęściej zadawane pytania

Pierwszy etap zabiegu zakłada pozyskanie tkanki tłuszczowej metodą liposukcji z okolic takich jak podbrzusze czy uda. Następnie, po odpowiednim przygotowaniu, tłuszcz jest podawany do piersi techniką lipofillingu przy użyciu specjalnych kaniul. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet które pragną nieznacznie powiększyć i wymodelować piersi. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa ulega częściowemu wchłonięciu przez co z reguły konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w kilkumiesięcznych odstępach. Metoda ta umożliwia powiększenie rozmiaru biustu o pół bądź jeden rozmiar. W przypadku chęci znacznego powiększenia biustu, należy rozważyć implanty piersi. Podczas wizyty konsultacyjnej przeprowadzam szczegółowe badanie fizykalne oraz omawiam z pacjentką jej oczekiwania względem pooperacyjnego wyglądu piersi. Na tej podstawie przedstawiam opcje terapeutyczne oraz spodziewane rezultaty.

Po zabiegu pacjentka pozostaje pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. W zależności od rozległości przeprowadzonej operacji pacjentka jest wypisywana z kliniki w dniu zabiegu bądź w następnej dobie. Pooperacyjne dolegliwości bólowe mają niewielkie nasilenie.

Przez kilka tygodni po zabiegu zarówno w miejscu pozyskania tkanki tłuszczowej jak i lipofillingu utrzymywać się może obrzęk. W celu maksymalizacji efektu liposukcji w postaci wymodelowania sylwetki, wskazane jest noszenie specjalnej bielizny kompresyjnej przez około 6 tygodni. Przez ten okres konieczne jest również noszenie elastycznego biustonosza.

Zabieg ma charakter małoinwazyjny przez co możliwy jest bardzo szybki powrót do aktywności zawodowej. Typowo biurowa praca może być rozpoczęta już po 2-3 dniach, aczkolwiek zaleca się przerwę do czasu ustąpienia tkliwości operowanych okolic (zwykle około tygodnia).

Aktywność sportową typu cardio można wznowić po tygodniu od zabiegu. Natomiast powrót do bardziej intensywnych ćwiczeń, zwłaszcza z obciążeniami, powinien nastąpić nie wcześniej niż po 6 tygodniach.

Jedynym śladem po zabiegu są kilkumilimetrowe nacięcia skóry okolicy z której pozyskiwana była tkanka tłuszczowa. Zawsze staram się wykonać je w mało widocznych miejscach, takich jak pępek czy naturalne bruzdy skóry. Natomiast zabieg lipofillingu nie pozostawia widocznych śladów w obrębie piersi.

All rights reserved © 2019 | Piotr Pietruski